Izvor: B92, 24.Jul.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Planinari Sandžaka osvojili Elbrus
Planinari novopazarskog udruženja "Sandžak" osvojili su najviši vrh Evrope Elbrus, na ruskom Kavkazu, koji je visok 5.642 metara. Vrh su osvojili Basar Čarovac, Fahir Demčović i planinar iz Užica Predrag Stojković. Četvrti član ekspedicije, Novopazarac Zijahudin Vapljanin odustao je posle visinskih problema na 5.200 metara. Ekspedicija se na vrh Elbrusa popela u noći između ponedeljka i utorka.
"Vremenski uslovi su nas poslužili, pa smo vrh osvojili >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dan ranije od planiranog. Nije bilo većih poteškoća da savladamo najvišu tačku Starog kontinenta. Vapljanin je imao problem sa visinom, pa je po savetu vođe ekspedicije odustao", rekao je za novopazarski radio Sto plus planinar Fahir Demčović.
Ekspediciju "Elbrus 2007" predvodio je osvajač Mont Everesta i jedan od najuspešnijih planinara u Srbiji Basar Čarovac.








