Izvor: Blic, 23.Jun.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pištoljima razdvojeni 'grobari' i Danilović
Pištoljima razdvojeni 'grobari' i Danilović
Očekivano slavlje košarkaških šampiona SCG u restoranu stadiona u Humskoj, u noći između ponedeljka i utorka, preraslo je u incident u kome su telohranitelji Predraga Danilovića vadili pištolje razdvajajući učesnike tuče predstavnika 'grobara' i generalnog menadžera KK Partizan.
Pred velikim brojem očevidaca, gužva je nastala nešto pre sat iza ponoći, kada je jedan od vođa crno-belih prišao čelniku crno-belih >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << dok je ovaj pevao navijačku pesmu: 'Ja volim crno-bele...', komentarišući - 'Ko si ti da pevaš tu pesmu?' Funkcioner crno-belih je u prvom momentu nastojao da izbegne dalji verbalni duel, ali je s druge strane stigla nova 'prozivka'. Ubrzo je u bašti restorana SD Partizan nastao opšti metež. Danilović je viđen sa stolicom u ruci, a prisutni tvrde da je navijaču glavu drškom pištolja raskrvario jedan od brojnih telohranitelja koji su obezbeđivali prilaz restoranu.
U razdvajanju aktera tuče učestvovali su još Duško Vujošević, trener crno-belih, Dragan Todorić, direktor kluba, i predsednik Vlade Divac. Nekoliko viđenijih 'grobara', koji su prisustvovali proslavi, ubrzo se organizovalo i pokušalo da pesnicama izravna račune s Danilovićem. Ovog puta, Divac je još odlučnije reagovao i izvukao je Danilovića s mesta događaja. Navijači su potom udaljeni iz restorana, a poslednji gosti su napustili Humsku posle četiri sata ujutro. U toku jučerašnjeg dana predstavnici Partizana se nisu oglašavali povodom ovog incidenta.
S. R.



