Pipen: Lenard kao ja? Ima smisla

Izvor: B92, 12.Mar.2016, 13:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pipen: Lenard kao ja? Ima smisla

Legenda Čikago Bulsa Skoti Pipen izjavio je da ima smisla što porede Kavaja Lenarda s njim.

Krilni igrča predvodi drugi tim lige San Antonio Sparse sa prosekom od 20,9 poena, 6,8 skokova, 2,5 asistencija, 1,8 ukradenih, 0,9 blokadai 50% šuta iz igre.

"Mnogo porede Kavaja i mene, to ima smisla. Uvek je bio vrhunski defanzivac, a sada je ubitačan i u napadu. Dominira u svakom smislu. Nema sumnje da je jedan od najboljih igrača lige", rekao je Pipen.

Lenard >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je bez mnogo pompe stigao u NBA pre pet godina, prosečno beleži 13,9 poena uz 6,3 skokova, 1,9 asistencija, 1,8 ukradenih lopti i 0,7 blokada po meču.

Uz to, ima i 50% šuta iz igre, a osvojio je jednu titulu i bio MVP finalne serije, najbolji defanzivac godine, Ol-star.

Tokom svojih prvih pet sezona u NBA, Pipen je prosečno beležio 15,6 poena uz 6,3 skokova, 4,9 asistencija, 2 ukradene, jednu blokadu i 49% šuta iz igre.

Upravo je u svojoj petoj sezoni bio najbolji sa prosekom od 21 poena, 7,7 skokova, 7 asistencija, 1,9 ukradenih, 1,1 blokada i 50% šuta.

Pipen je s Bulsima osvojio šest titula u eri Majkla Džordana, sedam puta je bio Ol-star, jednom MVP utakmice, osam puta u najboljem defanzivnom timu godine, te najbolji kradljivac lopti 1995.

Bulsi su penzionisali njegov dres sa brojem 33.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.