Izvor: B92, 26.Feb.2011, 17:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Piksi osvojio i Superkup (video)
Fudbaleri Nagoje osvojili su Superkup Japana pobedivši u finalu Kašima Antlerse posle izvođenja jedanaesteraca.
To je drugi trofej za Dragana Stojkovića ove sezone, posle prvenstva koje je osvojeno zimus.
U regularnom delu meča bilo je 1:1, golove su postigli Masukava u 54. minutu za Nagoju i Nozava u 66. za ekipu Kašime, penal serija bila je veoma zanimljiva.
Prvo su promašili Australijanac Kenedi i Ivamasa, pa je Narazaki u nastavku uspeo da odbrani udarce >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Aleksa i Aribe za slavlje Nagoje.
"Jako sam zadovoljan igrom u 90 minuta. Bilo je zanimljivo, igralo se otvoreno. Obe ekipe imale su dobre prilike, nerešen rezultat je bio sassvim pravedan," rekao je posle utakmice Stojković. "Važna stvar bila je i da se izbegnu povrede. Igralo se fer i to je dobra najava Džej lige."
I Nagoja i Kašima igraju u azijskoj Ligi šampiona koja kreće u utorak, pre nacionalnog prvenstva.
"Oba takmičenja su veoma važna za nas. To je veliko iskušenje za ekipu, mislim da smo spremni da igramo dobro i u ligi i u Ligi šampiona," rekao je Stojković.
Nagoja prvi meč u Ligi šampiona igra 1. marta u kineskom Hangžou, protivnik je ekipa Nabel Grintaun.
Nagoja osvojila Superkup Japana, Stojković na ramenima igrača
Izvor: Blic, 26.Feb.2011
Fudbaleri Nagoje osvojili su Superkup Japana pošto su pobedili Kašima Antlerse sa 3:1 (1:1) posle boljeg izvođenja jedanaesteraca...Tako je trener Nagoje Dragan Stojković posle titule u prvenstvu došao i do još jednog trofeja..."Bila je vrlo interesantna utakmica u kojoj smo i mi ali i oni mogli...










