Pike: Najviše sam ja kažnjen

Izvor: B92, Beta, 05.Okt.2009, 17:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pike: "Najviše sam ja kažnjen"

Iako je izbegao kaznu zbog učešća u skandalu na prošlogodišnjoj trci za Veliku nagradu Singapura Nelson Pike junior smatra da je on najviše kažnjen zbog toga.

Mladi Brazilac je zbog saradnje sa Svetskom automobilskom federacijom (FIA) dobio imunitet zbog namernog udesa na trci koja je vožena ulicama Singapura, na kojoj je do trijumfa došao njegov tadašnji klupski kolega Fernadno Alonso.

Ekipa Renoa je zbog nameštanja trke kažnjena dvogodišnjom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << uslovnom suspenzijom, dok je bivši prvi čovek tima Flavio Brijatore dobio doživotnu suspenziju iz Formule 1. Direktor inženjera Pet Simonds suspendovan je iz sporta na pet godina.

Neki ljudi su rekli da je trebalo i ja da budem kažnjen od strane FIA, ali kada se realno pogleda, niko nije više kažnjen od mene. Na početku sam karijere, za razliku od drugih koji su kažnjeni zbog nameštanja u Singapuru. I moraću da preskočim mnoge prepreke u pokušaju da se vratim u Formulu 1, kao da počinjem ponovo karijeru od nule", rekao je Pike.

Beta

Sada je pitanje da li će se sin bivšeg svetskog šampiona Nelsona Pikea ikada vratiti u Formulu 1, pošto bi pojedini sponzori mogli da odbiju da sarađuju sa njim. Prvi primer se već pojavio jer je vlasnik ekipe Menor Gran Pri, koja će sledeće godine ući u šampionat, Džon But rekao da bi mogao da angažuje Pikea. Ali, nekoliko sata kasnije je Virdžin, jedan od potencijalnih sponzora ekipe, objavio da nikada ne bi mogao da stane iza vozača koji je priznao da je bio umešan u nameštanje trke.

Za plan udesa sam saznao nekoliko sati pre trke i nisam imao vremena da dobro razmislim o tome. Nisam ostvario dobar rezultat u kvalifikacijama i zbog toga sam i pristao na takvu strategiju. Da su mi to predložili u petak, posle slobodnih treninga, imao bih vremena da razmislim i drugačije postupim, ali se sve desilo tako brzo i priznajem da nijednog trenutka nisam razmišljao o posledicama", istakao je mladi Brazilac, „Iznenadio me je zahtev dvojice najvažnijih ljudi ekipe, od kojih je jedan bio moj menadžer. Ali, bio sam u teškoj poziciji jer je moj ugovor za narednu sezonu bio pod pitanjem ako ne pristanem".

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.