Izvor: Blic, 26.Feb.2009, 14:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Pijani skakač uvis" preko 2,40!
Ruski skakač Ivan Uhov, koji se proslavio posle snimka na "JuTjubu" u kome "trešten pijan" pokušava da skače na mitingu u Lozani, ušao je u istoriju kao šesti čovek koji je preskočio granicu 2,40m u dvorani.
Ruski rekorder i jedan od najperspektivnijih skakača na svetu privukao je pažnju šire javnosti pre pet meseci, kada su milioni ljudi na internetu gledali ono što su ruski atletičari nazvali "ogromnom sramotom" i tražili jednogodišnju suspenziju. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic <<
Međutim, nakon što se oporavio od teškog raskida sa devojkom i izborio sa činjenicom da nije učestvovao na OI, 22-godišnji Uhov se vratio onome što najbolje radi – skakanju.
Uhov je skokom 2,40m na mitingu "Atina 2009" postavio rekord sezone, a zatim je pokušao i da obori Sotomajorov rekord od 2,43 oborivši letvicu u jedinom skoku na 2,44m.
Uhov u Lozani:
Nešto dužu pripremu Uhova za skok pogledajte ovde.
ATLETIKA: "Pijani Rus" preskočio za istoriju
Izvor: Mondo, 26.Feb.2009
Ruski skakač u vis Ivan Uhov upisao se u anale svetske atletike, pošto je na mitingu u Atini uspeo da preskoči 240 centimetara i ostvari ubedljiv trijumf.




