Petica Leverkuzena – Dortmund srušio Hofenhajm

Izvor: B92, 22.Jan.2022, 18:27

"Petica" Leverkuzena – Dortmund srušio Hofenhajm

Fudbaleri Bajer Leverkuzena pobedili su Augzburg rezultatom 5:1, dok je Borusija Dortmund rezultatom 3:2 savladala Hofenhajm.

Subotnji program nemačkog fudbala uopšte nije razočarao, a na dva najzanimljivija meča videli smo čak 11 postignutih golova.

Dakle, Bajer je u Leverkuzenu prosto "pregazio" Augzburg rezultatom 5:1, a Borusija Dortmund je kao gost pobedila Hofenhajm sa 3:2.

Leverkuzen je poveo već u 9. minutu preko Belarabija, da bi u 24. minutu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Musa Dijabi povisio na 2:0 i tim rezultatom se prvo poluvreme i završilo.

U nastavku je Arne Majer u 62. minutu smanjio na 2:1, da bi Dijabi postigao još dva pogotka, prvi u 65. i drugi u 69. minutu za velikih 4:1, da bi konačnih 5:1 postavio Lukas Alario u 81. minutu utakmice.

Borusija je sjajno počela susret i preko Halanda povela već u 6. minutu da bi u sudijskoj nadoknadi prvog polvuremena, Andrej Kramarić doneo Hofenahjmu poravnanje – 1:1.

U drugom poluvremenu, Marko Rojs u 58. minutu vraća vođstvo Dortmundu, da bi autogol Rauma u 66. minutu doneo Borusiji prednost od 3:1, a konačnih 3:2 postavio je Ruter u 77. minutu.