Petarda Kelna protiv Herte

Izvor: B92, 12.Maj.2023, 22:30

"Petarda" Kelna protiv Herte

Fudbaleri Kelna savladali su Hertu rezultatom 5:2 na otvaranju 32. kola Bundeslige.

Gosti iz Berlina tek što su pobedom nad Štutgartom prekinuli seriju poraza, došli su puni optimizma na megdan "jarčevima" koji su ih ubrzo vratili u realnost.

Pravu goleadu smo gledali u uvodnih 45 minuta kada je viđeno čak pet golova. Sve je započeo Dejvi Zelke u osmom minutu kada je doveo Keln u prednost.

Samo 10 minuta kasnije izjednačio je Lukas Tusar, a u 33. minutu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je Hertu do potpunog preokreta doveo Stevan Jovetić.

Međutim, da na pauzu odu sa prednošću, za domaći tim su se potrudili Hubers i Škhiri golovima u 39. i 43. minutu.

Tačku na meč je stavio upravo Hubers svojim drugim golom na meču u 69. minutu i ujedno najlepšim, dok se do kraja upisao i Huseinbašić u 81. minutu meča.

Herta posle ovog kola ostaje poslednja sa pet bodova manje od prvog iznad crte uz meč više. Keln je na 10. mestu sa 41 bodom.