Petarda Arsenala, Totenhem i Njukasl razočarali

Izvor: B92, 17.Feb.2024, 19:03

"Petarda" Arsenala, Totenhem i Njukasl razočarali

Fudbaleri Arsenala deklasirali su Barnli na gostovanju rezultatom 5:0, u okviru 25. kola Premijer lige.

Već posle prvog poluvremena je bilo jasno u kom pravcu će se utakmica odvijati, pošto je Martin Edegor mrežu domaćih zatresao u četvrtom, a Bukajo Saka iz penala u 41. minutu.

Saka je povisio prednost u 47. minutu, da bi Leandro Trosar u 66, odnosno Kai Haverc u 78. minutu susreta postavili konačan rezultat.

"Tobdžije" su upisale i petu uzastopnu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pobedu i zauzimaju drugo mesto na tabeli sa 55 bodova, dva manje od vodećeg Liverpula.

Barnli za trijumf ne zna šest utakmica – pretposlednji je sa 13 bodova, koliko ima i fenjeraš Šefild junajted.

Arsenalov veliki rival, Totenhem, razočarao je na svom terenu u duelu sa Vulverhemptonom.

"Vukovi" su slavili u Londonu rezultatom 2:1, a najzaslužniji je bio Žoao Gomeš, dvostruki strelac, koji je pogodio u 42, odnosno 63. minutu.

Dejan Kuluševski je dao gol u 46. minutu, međutim, "pevci" nisu uspeli do kraja da spreče poraz.

Totenhem je peti na tabeli sa 47 bodova, dok su Vulvsi 10. sa 35 poena.

Ovog popodneva uspešan nije bio ni Njukasl, koji je tek u nadoknadi obezbedio bod protiv Bornmuta (2:2).

Solanke je doneo prednost "trešnjicama" u 51. minutu, da bi "svrake" izjednačile preko Gordona u 58. minutu iz penala.

Bornmut je do nove prednosti stigao u 69. minutu preko Semenja, da bi Njukasl do boda stigao preko Ričija, u drugom minutu nadoknade drugog poluvremena.

Njukasl je sedmi na tabeli sa 37 bodova i u narednom kolu gostuje Arsenalu, dok je Bornmut 13. sa 28 poena.

Za razliku od Totenhema i Njukasla, Aston Vila je slavila u Londonu protiv Fulama – 2:1.

Junak je bio Votkins, koji je pogodio u 23. i 56. minutu, da bi konačan rezultat postavio Rodrigo Munis u 64. minutu.

Pobedu je ostvario i Notingem Forest nad Vest Hemom (2:0), a strelci su bili Avonji u petom minutu nadoknade prvog poluvremena, odnosno Hadson-Odoi u četvrtom minutu nadoknade drugog dela utakmice.