Lige petice: Petarda Ajaksa - gol i asistencija Tadića; Majorka šokirala Real - Rajković odbranio penal

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 05.Feb.2023, 16:27

Lige petice: "Petarda" Ajaksa - gol i asistencija Tadića; Majorka šokirala Real - Rajković odbranio penal

Fudbaleri Ajaksa pobedili su danas u gostima ekipu Kambura rezultatom 5:0 u meču 20. kola holandskog šampionata.

Kapiten srpske fudbalske reprezentacije Dušan Tadić postigao je gol za Ajaks i imao asistenciju, a zamenjen je u 73. minutu.

Tadić je 16. minutu doveo u vođstvo Ajaks, a na 2:0 povisio je Stiven Berghuis u 36. Berghuis se ponovo upisao u strelce u 64. minutu na asistenciju Tadića, a Brajan Brobi je postigao dva gola u 79. i 93. minutu.

Ajaks >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << je trenutno treći na tabeli sa 40 bodova, dok je Kambur poslednji sa 12.

Ajaks će u narednom kolu dočekati Valvajk, dok će igrati u gostima sa Najmegenom.

Majorka pobedila Real, Rajković odbranio penal Asensiju

Fudbaleri Majorke pobedili su danas na svom terenu ekipu Reala rezultatom 1:0 u meču 20. kola španske La Lige.

Domaći su do pobede stigli autogolom Naća Fernandeza u 13. minutu.

Real je mogao do izjednačenja u 59. minutu, ali je golman Majorke i srpski reprezentativac Predrag Rajković odbranio jedanaesterac Marku Asensiju.

Rajković je odigrao ceo meč za Majorku, kao i njegov sunarodnik Matija Nastasić.

Real je trenutno drugi na tabeli sa 45 bodova, dok je Majorka deseta sa 28. Real će u narednom meču dočekati Elče, dok će Majorka gostovati Sevilji.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...