Izvor: MozzartSport.com, 10.Jan.2021, 22:42

Pet komada u mreži osmoligaša, Murinjo aktivirao Karlosa Vinisijusa (VIDEO)

Het-trik brazilskog napadača, Alfi Devin postao najmlađi senior u istoriji Totenhema, a debi je krunisao i pogotkom - 5:0

Rezultat i prolaz u narednu fazu FA kupa nisu bili upitni. Totenhem je pregazio osmoligaša Merajn na njegovom terenu (5:0), a ovaj meč maksimalno je iskoristio brazilski napadač Karlos Vinisijus.

Bivši igrač Benfike postigao je het-trik u Krosbiju, protiv amatera kojima fudbal nije jedini izvor prihoda, i nametnuo se Žozeu Murinju, >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << koji mu je dosad davao šansu na kašičicu. Današnji meč zauvek će pamtiti i Alfi Devin. Mladi vezista, rođen 2004. godine, na početku drugog poluvrmena je prvo postao najmlađi senior u istoriji Totenhema, a u 60. minutu i najmlađi strelac, poštoije postaviokonačan rezultatmeča.

Vinisijus je iskoristio razliku u kvalitetu u odnosu na protivničke defanzivce. Prva dva pogotka je postigao iz neposredne blizine golu na kojem je stajao nemoćni Bejli Pasant, dok je treći bio odraz tehničkih mogušćnosti Brazilca. Vinisijus je lepimudarcem unutrašnjim delom kopačke sa nekih 13-14 metara pogodio nebranjeni deo protivničkog gola.

Ipak, za najlepši potez utakmice bio je zaslužan Lukas Moura, koji je u 32. minutu iz slobodnog udarca postigao treći pogodak na meču sa oko 19 metara udaljenosti.

Pevci su se ispucali u prvih 45 minuta, kada su vodili sa 4:0, a onda su verovatno i svesno usporili ritam. Ipak, mladi Devin je bio motivisan da se dokaže na debiju, u čemu je na kraju i uspeo.

Murinjo je od starta meča, od mlađih momaka, ubacio štopera Džoja Rodona i vezistu Harvija Vajta, dok je na krilu bio Žedson Fernades. U nastavku su zagrali i Tanganga i Džek Klark. Ipak, u igru su morali i Geret Bejl i Serhio Regilon.