Pešić se revanširao Mesini, Valensija dobila Real

Izvor: Blic, 19.Feb.2011, 22:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pešić se revanširao Mesini, Valensija dobila Real

U derbiju 21. kola španske ACB lige Valensija čiji je trener Svetislav Pešić pobedila je Real Madrid sa 59:52 i tako se revanširala za poraz u polufinalu Kupa kralja pre nedelju dana.

U tvrdoj, neizvesnoj utakmici presudilo je osam vezanih poena Nanda de Kola, od čega dve trojke, u poslednjoj četvrtini.

Pešićev tim odigrao je sjajnu odbranu mada u pojedinim delovima meča nije mogao da brani šut Karlosa Suareza koji je postigao 18 poena, i to sve trojkama (6/9).
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << />
Duško Savanović je postigao četiri koša i imao isto toliko skokova za 25 minuta na parketu, dok je Novica Veličković opet imao epozodnu ulogu: ona je potrajala samo sedam minuta tokom kojih je promašuio jednu trojku i uhvatio dve lopte.

Na kraju meča veoma raspoloženi Pešić "overavao" je pobedu sa svima redom a publika, koja ga obožava, ispratila ga je ovacijama.

Četiri meseca pauze za Mikela

Barselona je saopštila da Pit Mikel neće igrati košarku naredna četiri meseca. Tek što se oporavio od povrede otkrivena mu je tromboembolija na plućima. Nesreća Majkela rešiće dilemu trenera Paskvala oko dvojice stranaca za ACB ligu, pa u ekipi tako ostaju Moris i Anderson, koji je idoveden kao zamena za Mikela.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.