Izvor: MozzartSport.com, 05.Jul.2020, 18:12

Pereira brojao do tri u asistencijama, Grosicki presudio bivšem klubu (VIDEO)

VBA ostavio novi trijumf - 4:2

VBA diše za vratom Lidsu. Ne odustaje tim Slavena Bilića koji je uspeo da savlada Hal sa 4:2 (2:1) na svom terenu i da tako ostane na samo bod zaostatka u odnosu na Paunove.

Da će ovo biti vrlo zanimljiv i dinamičan susret mogli smo da naslutimo već u 4. minutu kada je VBA peko Čarlija Ostina stigao do prednosti. Ostin je pogodio na asistenciju Mateusa Pereire i tim iz Birmingema je mogao mnogo lakše da igra. >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << Ipak, iz te opuštenosti vrlo moguće da je došla i kazna.

Igrao se 24. minut kada je Stjuart bio precizan i to je bila poruka Hala da nije došao da tek tako izgubi. VBA je dobio signal da mora da stisne papučicu od gasa i dobro ga je preveo u delu.

Hegazi je bio strelac za domaćina pa je VBA otišao na poluvreme sa prednošću od 2:1. Međutim, Hal se nije predavao. Već na samom startu drugog poluvremena Tigrovi su došli do gola preko Vilksa u 48. minutu utakmice.

I taman kada je delovalo da će se agonija za VBA nastaviti protiv žilavog protivnika, pojavio se Kamil Grosicki. Opet je Mateus Pereira bio asistent, imao je čak tri završna dodavanja na ovom meču, dakle asistirao je kod svakog gola, a Grosicki se upisao u listu strelaca i ponovo doneo Bromviču prednost. Nije želeo da slavi pogodak protiv ekipe za koju je nastupao tri godine.

Digao je ruke u vazduh i pokazao saigračima da ne želi da slavi. Ali, štetu bivšem klubu je već učinio.

Domaćin je imao veći posed lopte, više je napadao, ali se Hal pokazao kao ekipa kojoj je malo potrebno da dođe do gola i koja može da rani i pretendente na Premijer ligu. Ipak, domaćin je do kraja overio još ubedljiviju pobedu i slavio s 4:2.

Sa ovom pobedom VBA je stigao do 77 osvojenih bodova, drži drugo mesto Čempionšipa i kasni samo bod za prvoplasiranim Lidsom. Brentford je treći sa 72.