Penal Kuzme, Vukovi pred Cvajtom

Izvor: B92, 16.Apr.2011, 18:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Penal Kuzme, "Vukovi" pred Cvajtom

Trećeplasirani Hanover osvojio je samo bod u 30. kolu Bundeslige i doneo motiv više Bajernu pred derbi sa Bajerom u nedelju.

Hanover je igrao bez golova u Hamburgu, Volfsburg je remizirao 2:2 sa Sankt Paulijem pa su oba tima ostala "ispod linije", sve dalje od sigurne zone. U derbiju dana Verder i Šalke su igrali 1:1.

Pobedu vrednu opstanka ostvario je Štutgart u Kelnu 3:1, treći gol postigao je Zdravko Kuzmanović iz penala. Hofenhajm je u 90' savladao Ajntraht 1:0, dok >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je Nirnberg 2:0 slavio u Kajzerslauternu.

Štutgart je sve bliži opstanku u Bundesligi. "Švabe" su u 30. kolu sa 3:1 slavile u Kelnu iako je do 51. minutu na semaforu bilo 0:0. Od tog minuta samo sledećih desetak je bilo potrebno gostima da reše meč.

U šestom minutu drugog dela meča Traš je konačno savladao Rensinga i najavio prvu pobedu Štutgarta posle tri kola. Samo dva minuta kasnije i Harnik je savladao golmana domaćih. Sve je definitivno rešeno deset minuta kasnije kada je Zdravko Kuzmanović realizovao penal koji je napravio Petit. Pet minuta kasnije Milivoje Novaković je vratio nadu "jarčevima", ali oni više od toga nisu mogli. Štutgart sada ima četiri boda više od najbližih timova iz zone ispadanja.

A ti timovi su Volfsburg i Sankt Pauli koji su imali međusoban okršaj. "Vukovi" su bili veliki favoriti, šampioni od pre dve sezone su imali sjajnu priliku da se obezbede pred poslednja kola, ali su ponovo razočarali svoje navijače iako su u 39. minutu poveli preko Marija Mandžukića. U drugom poluvremenu usledio je period dominacije gostiju koji su u 61. minutu izjednačili preko Nakija, a u 77. preokrenuli golom Lemana. Volfsburg je bruke spasao Polak minut pre kraja meča.

Hofenham se definitivno obezbedio u sredini tabele, a za to treba da se zahvali Firminu koji je 12 minuta pre kraja meča savladao golmana Ajntrahta i doneo pobedu domaćinu.

Nirnberg je rutinski slavio u Kajzerslauternu i vratio se u borbu za mesto u Ligi Evrope. Bilo je 2:0, prvi gol postigao je Ejgler u 34, a konačan rezultat postavio je Mak u poslednjem minutu meča.