Izvor: B92, 12.Okt.2015, 21:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pele: Menadžeri uništavaju Brazil
Legendarni brazilski fudbaler Pele smatra da su menadžeri glavni krivci što je Selesao u rezultatskoj krizi, uprkos tome što u svom sastavu ima svetske zvezde.
"Individualno i dalje imamo najbolje fudbalere, ali kao tim imamo velikih problema", rekao je Pele koji je sa brazilskom reprezentacijom tri puta osvojio titulu svetskog prvaka – 1958, 1962. i 1970. godine.
On je tokom posete Indiji rekao da "Brazilci i dalje gaje istu strast za fudbal".
"U moje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << vreme igrači su pripadali klubovima, dok im sada rukovode menadžeri", rekao je Pele, a prenosi agencija AFP.
Brazil je posle prošlogodišnjeg ponižavajućeg poraza od 7:1 u polufinalu Mundijala protiv Nemačke, eliminisan u junu u četvrtfinalu Kopa Amerika od Paragvaja.
Njihov početak kvalifikacija za Mundijal 2018. u Rusiji prošle nedelje završio se neuspešno, pošto su izgubili sa 2:0 od Čilea.










