Izvor: B92, 20.Jan.2023, 07:31
Pegula razbila Ukrajinku
Džesika Pegula se plasirala u osminu finala prvog grend slema sezone.
Amerikanka, treća na svetskoj listi, bez većih problema je izašla na kraj sa 61. igračicom, Ukrajinkom Martom Kostjuk, 6:0, 6:2.
Pegula je pokazala da je u odličnoj formi i da je jedna od favoritkinja turnira, a protivnici nije dala ni gram šanse.
Prvi set je osvojila furioznom igrom, posle svega 31 minuta uz tri brejka, sa maksimalnih 6:0.
Kada je u drugom setu u trećem >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i petom gemu stigla do brejkova i 4:1, bilo je jasno da će završiti posao.
Napravila je novi brejk za 5:2, a potom spasla dve brejk lopte i iskoristila potom prvu meč loptu.
Pegula će u osmini finala igrati protiv Barbore Krejčikove koja je bila bolja od Anheline Kalinine, 6:2, 6:3.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.













