Pedro na korak od rekorda

Izvor: RTS, 30.Okt.2009, 13:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pedro na korak od rekorda

Napadač španskog fudbalskog šampiona Barselone Pedro nalazi se na korak od obaranja klupskog rekorda i mogućnosti da postane prvi igrač koji je u jednoj sezoni postizao golove u šest različitih takmičenja.

Pedro je do sada bio strelac u mečevima španskog prvenstva, Kupa Kralja, nacionalnog Superkupa, Ligi šampiona i UEFA Superkupa i preostalo mu je još da postigne gol na predstojećem klupskom Prvenstvu sveta, koje će se održati u decembru u Abu Dabiju.
>> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<
Pedro je već izjednačio rekord Brazilca Đovanija, koji je u sezoni 1997/98. bio strelac u pet različitih takmičenja. Golove u četiri klupska takmičenja od Barseloninih fudbalera do sada su postizali Hristo Stoičkov, Čiki Begristain, Deko i Ejdur Gudjonsen.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.