Peđa želi treću krunu

Izvor: Blic, 15.Feb.2008, 08:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Peđa želi treću krunu

Najbolji igrači Istoka i Zapada ukrstiće koplja 17. februara u Nju Orleansu gde će se održati 57. ol star meč. Izostanak Šakila O’Nila koji je zabeležio 14 uzastopnih nastupa, pomalo je pokvario očekivanja o predstojećem spektaklu, ali, s druge strane, dobra vest za sve ljubitelje košarke u Srbiji jeste poziv za Peđu Stojakovića. Srpski internacionalac će braniti boje Zapada, a takmičiće se u šutu za tri poena čiji je pobednik bio dva puta.

Iz tabora Bostona >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << stigla je vest da trenutno najbolji igrač lige Kevin Garnet neće biti u mogućnosti da igra zbog povrede koju je još ranije zadobio, pa je umesto njega pozvan as Detroita Rašid Valas.

Dok Rivers, trener Istoka i Seltiksa, mišljenja je da je neigranje Garneta veliki hendikep.

- Žao mi je što Kevin neće igrati, jer je dosadašnjim partijama koje je pružao u prvenstvu dokazao da bi se od njega možda najviše zahtevalo na meču, što su potvrdili i navijači poverivši mu najveći broj glasova (2.399.148) - rekao je Rivers.

Za predstavnike Istočne konferencije neće nastupiti ni Keron Batler, koga će zameniti Rej Alen, košarkaš Bostona.

Na domaćem terenu naći će se Bajron Skot koji će predvoditi selekciju Zapada.

- Igraćemo u areni koja je moj dom i, naravno, da očekujem pobedu iako je ovo meč u kome to nije bitno. Presrećan sam što će se na terenu naći tri igrača iz tima koji treniram, jer su momci stvarno zaslužili da budu deo ovako velikog spektakla. Bez obzira na to što bi igrao za protivnički tim, faliće prisustvo velikog Šeka - rekao je Skot.

Sve oči javnosti su uprte u Karmela Entonija, krilnog centra Denvera, kome će ovo biti debitantski nastup.

- Jedva čekam da istrčim na teren. Prisustvo na predstojećem meču pokazatelj je da se trud uvek isplati - kratak je bio Entoni.

Zbog izmena igrača koje su nastale, ovo je mogući izgled prvih petorki:

Zapad

Alen Ajverson, Kobi Brajant, Peđa Stojaković, Tim Dankan i Jao Ming.

Rezerve: Karlos Buzer, Stiv Neš, Dirk Novicki, Karmelo Entoni, Amare Stodemajer, Kris Pol i Dejvid Vest.

Istok

Dvejn Vejd, Džejson Kid, Lebron Džejms, Rašid Valas i Dvajt Hauard.

Rezerve: Čansi Bilaps, Kris Boš, Rej Alen, Ričard Hamilton, Antoan Džejmison, Džo Džonson i Pol Pirs.

Izgled dresova je inspirisan izgledom francuske četvrti Nju Orleansa, s tim što će pozadina zapadnjaka biti srebrna, a istočnjaka zlatna.

Uvod u Ol star meč počinje 16. februara kada će se održati mnogobrojna takmičenja, kao što su: zakucavanja, šutiranje za tri poena, pokazivanje košarkaških veština, meč između ruki igrača i NBA podmlatka i Ol star meč poznatih ličnosti.

Šutiranje za tri poena

Nikad jača konkurencija nije bila u šutiranju za tri poena, a prošlogodišnji pobednik Džejson Kapono najavio je da će opet biti najbolji.

- Pobeđujem sto posto - rekao je Kapono.

Peđa Stojaković je podigao pehar 2002. i 2003. godine, a po partijama koje pruža i odličnom procentu šuta može ozbiljno da konkuriše za trijumf u ovogodišnjem takmičenju.

(Kobi Brajant, Danijel Gibson, Ričard Hamilton, DŽejson Kapono, Stiv Neš, Peđa Stojaković)

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.