Izvor: MozzartSport.com, 14.Jul.2020, 21:02

Pazite ovo - Vigan dao sedam golova u prvom poluvremenu!

Hal prošao kao bos po trnju - 8:0 (7:0)

Vigan je skoro pa prebrinuo već pitanje opstanka u Čempionšipu, ali ovo što je danas uradio Halu pokazuje da je plafon ovog tima znatno veći od ostanka u ligi. Pitajte Tigrove na ovu temu. Vigan je uspeo da postigne čak sedam golova na ovoj utakmici, i to pazite - u prvom poluvremenu! Na kraju je slavio sa 8:0 (7:0).

Naravno, ovih sedam golova bili su dovoljni da se obori rekordna pobeda na domaćem stadionu. Do sada je to >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << bio trijumf Vigana nad Stoukom u novembru 2001. godine.

Vigan nije časio časa na ovoj utakmici pa je već u 2. minutu poveo preko Nejsmita i time nagovesti šta ćemo gledati do kraja večeri.

Posle Nejsmita, precizni su bili još Mur dva puta, Dauvel dva puta, Lav i Vilijams u nadoknadi prvog poluvemena. Neverovatnih sedam golova za jedno poluvreme!

Da je tako nastavio Vigan mogao je da izbroji na kraju i do 14, ali je u drugih 45 minuta povukao ručnu, odigrao sa manje agresivnosti, pa je do kraja utakmice domaćin povisio rezultat za jedan gol.

Pitanje je da li se Hal podigao u nastavku ili je Vigan džentlmenski malo smanjio gas, ali je opet domaćin dao jedan gol. Strelac je bio Dauvel u 65. minutu, čisto da sjajnu igru kruniše het-trikom.

Za kraj, zanimljivost da su jedne lokalne novine iz Hala dobile zabranu dolaska na utakmice tog kluba zato što su vlasnici Tigrova procenili da su te novine bile "negativne". Bouven i Grosicki su otišli u januaru, napustili su klub najbolji igrači, a onda sada ova katastrofa protiv Vigana...