Pavlović na podijumu u Monci

Izvor: B92, 15.Apr.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pavlović na podijumu u Monci



Miloša Pavlović zauzeo je odlično drugo mesto na drugoj trci Svetske Reno serije, koja je vožena u Monci. Pavlović je, vozeći za "Draco Racing" tim, trku u Monci počeo sa pete pozicije i uspeo da napreduje do drugog mesta, na kraju sa 2,6 sekundi zaostatka u odnosu na pobednika, Meksikanca Salvadora Durana iz "Interwetten.com" tima. Poslednje mesto na podijumu zauzeo je Sebastian Vetel iz "Carlin Motosport" tima, sa 11,5 sekundi zaostatka.

Duran je trku započeo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << iz prvog reda i i zadržao vodeću poziciju do kraja. Pavlović je uspeo da pretekne tri takmičara, uključujući i na kraju trećeplasiranog Vetela u osmom krugu.

"Veoma sam srećan drugim mestom. Nisam očekivao ovakav rezultat posle nedavnih testiranja. Automobil nije bio savršen sve do juče, ali je tim dobro radio i pronašao pravo rešenje.", rekao je Pavlović posle trke.

Srpski vozač je drugom pozicijom na nedeljnoj trci osvojio dodatnih 12 bodova i sada ukupno ima 17.

Sezona se nastavlja 5. maja trkom u Nirburgringu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.