Pavićević: Pobedićemo Zvezdu, ako zaustavimo Ročestija i Feldina

Izvor: B92, 24.Mar.2018, 14:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pavićević: Pobedićemo Zvezdu, ako zaustavimo Ročestija i Feldina

Mihailo Pavićević, trener košarkaša Mornara, smatra je da ključ pobede nad Crvenom zvezdom zaustavljanje američkog tandema Tejlor Ročesti - Džejms Feldin.

Druga utakmica polufinala plej-ofa Mornar - Crvena zvezda igra se sutra od 20 sati u Baru, a Pavićević je pozvao publiku da nosi ekipu iz Bara do izjednačenja u polufinalnoj seriji plej-ofa ABA lige

Pavićević šansu svog tima vidi u svežini jer je Crvena zvezda u samo tri dana odigrala dva meča u Evroligi, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << protiv Panatinaikosa Fenerbahčea.

"Odigrali su dve jake evroligaške utakmice, a i nadam se da neće biti na onom nivou kao u prvom meču. Potrudićemo se da iskoristimo njihov zamor od putovanja. Igraćemo muški, hrabro, ali moramo da počnemo da pogađamo kao ranije", rekao je Pavićević, a prenose Dnevne novine.

Prema njegovim rečima Mornar je podlegao atmosferi u Beogradu i zato je doživeo ubedljiv poraz 91:63 u prvom polufinalnom duelu.

Podlegli smo atmosferi i nismo adekvatno odgovorili na njihovu agresivnu odbranu, to su dva glavna razloga za ubedljiv poraz. Imaćemo veliku podršku publike koja će napraviti pravu sportsku atmosferu. Veoma je važno da publika izvuče maksimum iz svakog igrača".

Ulogu favorita dao je braniocu trofeja, posebno što opet neće igrati centar Uroš Luković.

"Oni su favoriti i od njih zavisi. Prethodne dve utakmice su igrali bez opterećenja, više su pričali o ovoj utakmici. Cilj im je da osvoje ABA ligu. Naš cilj je jasan, moramo iz ritma da im izbacimo najkreativnije igrače Džejmsa Feldina i Tejlora Ročestija. Hoćemo da lopta bude što manje u njihovim rukama", zaključio je Pavićević.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.