Pašanski u 3. kolu kvalifikacija

Izvor: B92, 05.Apr.2009, 18:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pašanski u 3. kolu kvalifikacija

Boris Pašanski se plasirao u treće kolo kvalifikacija za ATP turnir u Kazablanki, pošto je u 2. kolu pobedio Serhija Gutieresa Ferola rezultatom 7:5, 7:6 (7:5).

Kao 170. igrač sveta, Pašanski je bio veliki favorit protiv 20.godišnjeg Španca, koji na ATP listi zauzima tek 424. mesto, ali se namučio da bi to opravdao. U drugom setu naš teniser je čak morao da "juri" brejk zaostataka i na kraju je ipak uspeo da zabeleži pobedu u dva seta, pošto je u taj brejku odlučilo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << njegovo iskustvo.

U poslednjem kolu kvalifikacja Pašanski će u ponedeljak igrati protiv 120. igrača sveta Španca Rubena Ramosa Idalga, koji je drugi nosilac. Njih dvojica se do sada nisu sastajali.

Turnir u Kazablanki igra se za nagradni fond od 450.000 evra.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.