Izvor: RTS, 06.Mar.2009, 14:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Partizan želi da se revanšira Javoru
Šampion Srbije i lider na tabeli Partizan želi da protiv Javora u 19. kolu fudbalske Super lige zabeleži prvu prvenstvenu pobedu posle četiri meča, dok prvi pratioci čekaju šansu da se približe lideru.
Partizan gostuje četvrtoplasiranom Javoru, koji ima sedam bodova manje od lidera i slabiju gol razliku od treće Zvezde. Oba tima žele pobedu.
Trener "crno-belih" Slaviša Jokanović najavio je revanš za prvi deo sezone, kada je Javor odigrao nerešeno >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << sa Partizanom u Beogradu, dok je prvi stručnjak tima iz Ivanjice, Radovan Ćurčić, takođe optimista, a ohrabren je time što su konačno skoro svi igrači zdravi.
"Ivanjičani su naši dužnici iz prvog dela sezone i zato idemo da osvojimo tri boda. Moramo da imamo mnogo više koncentracije nego na toj utakmici i da svako u timu bude svestan svojih zadataka. Ipak, pre svega trebalo bi da se potrudimo da ne šutiramo u svoj gol", rekao je trener Partizana Slaviša Jokanović pred meč u Ivanjici.
Javor je u prvom delu sezone izjednačio u finiša zahvaljujući autogolu igrača Partizana.
Crvena zvezda je veliki favorit u meču s gostujućim Napretkom, poslednjim timom na tabeli. "Crveno-beli" najavljuju ofanzivnu igru i pobedu koja bi ih ostavila u trci za titulu. Kruševljani su u prvom kolu pobedili drugoplasiranu Vojvodinu i u dobroj su formi, a najavljuju hrabru igru na gostovanju u Beogradu.
Drugoplasirana Vojvodina u nedelju dočekuje OFK Beograd i mora da pobedi ako želi da ostane u trci za titulu. Novosađani imaju četiri boda manje od Partizana, tako da je teorijski moguće da kolo završe samo sa bodom manjka. To, međutim, može biti teže nego što deluje kada se pogleda stanje na tabeli, pre svega zbog poraza Vojvodine od Napretka u prvom kolu prolećnog dela, a onda i unutrašnjih nesuglasica u klubu, kada su u javnost izašli delovi trenerovog izveštaja predsedniku o razlozima poraza.
"Moramo da budemo pametni i stavimo opšti interes ispred ličnog. Nadam se da će razum prevladati i da će Vojvodina uspeti da nađe izlaz iz situacije u kojoj se našla", rekao je trener Novosađana Ljupko Petrović.
Borba u donjem delu tabele takođe je zanimljiva. Beogradski Rad u nedelju dočekuje Borac sa željom da zabeleži prvu pobedu u prolećnom delu, dok Čačani eventualnim trijumfom žele da preteknu kulski Hajduk, koji gostuje Čukaričkom.
SAMO DA NE ŠUTIRAMO NA SVOJ GOL
Izvor: Press, 06.Mar.2009
Ako želimo da pobedimo Javor, ne smemo da primimo autogol kao jesenas u Humskoj, zato ne treba ni da pucamo na svoj gol, poručio trener Partizana Slaviša Jokanović pred sutrašnji meč u Ivanjici. .Trener Partizana Slaviša Jokanović istakao je da bi njegovi igrači morali da izbegnu šutiranje...












