Partizan zabeležio važnu pobedu u Kaunasu

Izvor: Beta, 03.Feb.2023, 22:22

Košarkaši Partizana pobedili su večeras u gostima Žalgiris sa 88:74 (26:15, 21:15, 14:24, 27:20), u meču 23. kola Evrolige.Partizan je sa skorom od 12 pobeda i 11 poraza na sedmom mestu na tabeli. Žalgiris je sa istim skorom zbog lošije koš razlike trenutno na 10. poziciji.Partizan su do treće vezane pobede u Evroligi predvodili Joanis Papapetru sa 17 i Matijas Lesor i Kevin Panter sa po 14 poena. Zek Ledej je zabeležio 11 poena i 10 skokova, Dante Eksum je upisao 11 poena, a Džejms Naneli poen manje.Kod Žalgirisa bolji od ostalih bio je Ignas Brazdeikis sa 17 poena.U narednom kolu, Partizan će gostovati Bajernu, dok će Žalgiris dočekati Baskoniju.Partizan je mnogo bolje ušao u meč. Sredinom prve deonice crno-beli su serijom 9:0 stigli do dvocifrene prednosti (20:9).Zahvaljuću dobroj igri u odbrani, Partizan je uspevao da zadrži prednost i pored nešto lošije deonice u napadu. Sredinom prve četvrtine, posle trojki Smailagića i Avramovića Partizan je stigao do 18 poena prednosti (37:19).Na dva minuta do kraja poluvremena crno-beli su povećali prednost na 22 poena razlike, ali posle pet vezanih poena Žalgirisa trener Partizana Željko Obradović je zatražio tajm-aut.Posle tajm-auta Partizan je uspeo da zaustavi nalet Litvanaca i na poluvreme ode sa ...