Izvor: RTS, 05.Feb.2022, 20:05

Partizan se mučio sa Borcem, ali došao do nove pobede na Jadranu

Košarkaši Partizana savladali su ekipu čačanskog Borca sa 75:68, u utakmici 19. kola ABA lige. Crno-beli se mučili, loše šutirali za tri poena, ali na kraju došli do 15. pobede u regionalnom takmičenju.
Nisu crno-beli briljirali protiv Borca, ali su do pobede u dvorani "Aleksandar Nikolić" došli uprkos lošim procentima šuta i rastrzanoj igri tokom svih 40 minuta.

Željko Obradović sigurno ne može biti zadovoljan igrom, ali nova >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << 15. pobeda u regionalnom takmičenju je ono što će na kraju ostati ubeleženo.
Crno-beli su u meč ušli serijom 8:0 i delovalo je da će to biti još jedna rutinska pobeda na domaćem terenu, ali su Čačani pokazali da su nezgodan rival.
Ekipa Marka Marinovića brzo je uhvatila priključak, pa su crno-beli posle prve četvrtine imali minimalnu prednost od 18:17.
Druga četvrtina donela je veliki broj grešaka i promašenih trojki Partizana (7/31 na utakmici), ali je odbrana dobro funkcionisala i na poluvreme su ekipe otišle sa nerešenim rezultatom 31:31.

Početkom treće deonice Partizan pravi seriju 12:0 za dva i po minuta (dve trojke Avramovića), ali se Borac još jednom vraća u igru i prilazi na samo minus četiri (45:41).
Zahvaljujući dobroj odbrani, crno-beli u poslednju deonicu ulaze sa osam poena prednosti – 53:45.
Trudili su se crno-beli da se odlepe u poslednjoj deonici, Borac nekoliko puta pokušao da uhvati priključak, da bi posle trojke Avramovića i pogotka Ledeja Partizan na dva minuta do kraja pobegao na plus 11.
Ponovo su crno-beli zakoplikovali sebi život u finišu, ali su imali dovoljnu prednost da mirno privedu meč kraju i ostvare trijumf od 75:68.

Treba istaći da se u sastavu Partizana našao Tristan Vukčević, ali nije ulazio u igru, dok je krilni centar Borca Sava Lešić već u četvrtom minutu meča morao da napusti igru zbog, čini se, teže povrede kolena.
Avramović je bio najbolji pojedinac u pobedničkoj ekipi sa 20 poena (četiri trojke), Ledej je dodao 13, a Lesor 11 poena. U timu Borca 13 poena postigao je Todorović, 11 Tomašević.
Partizan je prvi na tabeli sa skorom 15/3, ali ima dva poraza više od Crvene zvezde, koja ima dve utakmice manje. Borac je deveti sa skorom 6/11.
Narednog vikenda crno-beli gostuju kod FMP-a u Železniku, dok Borac na svom terenu dočekuje ekipu Studentskog centra.
U drugoj utakmici današnjeg programa, Budućnost je u crnogorskom derbiju kao gost savladala ekipu Mornara 73:62.
U većem delu utakmice viđena je izjednačena borba, ali su izabranici Aleksandra Džikića sredinom poslednje deonice, posle trojke Jagodić-Kuridže došli do 11 poena prednosti, koju su sačuvali do kraja meča.
Budućnost je treća na tabeli i ima skor 13/3, Mornar je deveti sa skorom 7/10.