Izvor: RTS, 18.Jul.2015, 00:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Partizan šampionski počeo prvenstvo

Partizan – Metalac 4:0 (kraj). Ubedljiv trijumf Partizana na početku nove sezone u Super ligi. Šampion već na poluvremenu imao tri gola prednosti. Borac, posle preokreta, u Čačku slavio protiv niškog Radničkog (2:1). Ostali mečevi prvog kola igraju se u subotu i nedelju.

U premijernoj utakmici šampionata Srbije, fudbaleri Partizana pobedili su u Beogradu povratnika u Super ligu, ekipu >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Metalca, sa 4:0 (3:0) i uspešno počeli odbranu titule.
Crno-beli su posao završili već u prvih pola sata, kada su postigli sva tri gola, a potom su, u teškim uslovima za igru zbog velike vrućine, do kraja uspešno čuvali prednost.
Partizan je poveo u 16. minutu golom Andrije Živkovića, a pet minuta kasnije prednost je udvostručio Abubakar Oumaru.
Strelac trećeg pogotka bio je Valerij Božinov u 31. minutu, a konačan rezultat postavio je kapiten Saša Ilić u nadoknadi vremena.
Večeras je odigran još jedan susret prvog kola, u kome je Borac u Čačku pobedio ekipu niškog Radničkog sa 2:1.
Gosti su poveli u 37. minutu golom Zemljanuhina, a Borac je u drugom poluvremenu pogocima Jevtovića u 49. i Krstića u 73. stigao do trijumfa i tri boda.
Ostali mečevi prvog kola Super lige na programu su u subotu i nedelju.
Ovako je startovalo fudbalsko prvenstvo u Srbiji:
21.52 - Kraj, Partizan - Metalac 4:0.
21.51 - GOL! Partizan u finišu meča postiže i četvrti pogodak, strelac je Saša Ilić.
21.50 - Završen meč u Čačku, Borac - Radnički 2:1.
21.39 - Borac stiže do preokreta i sada vodi protiv Radničkog sa 2:1.
21.18 - Borac stiže do izjednačenja, strelac je Jevtović u 61. minutu utakmice.
21.04 - Nastavljeni mečevi u Beogradu i Čačku.
20.48 - Poluvreme i u Beogradu, Partizan - Metalac 3:0.
20.47 - Poluvreme u Čačku, Borac - Radnički 0:1.
20.39 - Gol i u Čačku, Radnički od 38. minuta u gostima vodi protiv Borca, strelac je Zemljanukin.
20.32 - GOL! Partizan već ima veliku prednost od 3:0, strelac je Valeri Božinov u 31. minutu.
20.22 - GOL! Crno-beli dupliraju prednost u 21. minutu, gol je postigao Abubakar.
20.17 - GOL! Partizan vodi sa 1:0 od 16. minuta, strelac je Andrija Živković.
20.01 - Počeli mečevi u Beogradu i Čačku.