Izvor: B92, 23.Maj.2012, 20:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Partizan rutinski protiv "krstaša"
Košarkaši Partizan mt:s rutinski su savladali BKK Radnički 87:77 u meču poslednjeg kola Agroživ Superlige Srbije u "Šumicama".
"Crno-beli" su već u prvoj četvrtini stekli dvoficrenu prednost koju su uvećali do kraja poluvremena na 18 poena, da domaći tek u finišu iskoristili slabiji tempo šampiona.
Vladimir Jovanović dao je šansu svim igračima, a najbolje ju je iskoristio Davis Bertans sa 20 poena (8/11 iz igre) i 6 skokova.
Dvocifren broj poena >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << imala su još četiri igrača, Marko Čakarević je ubacio 16 (13 u prvom poluvremenu) uz 6 uhvaćenih lopti, 12 je dodao Dominik Džejms uz 5 asistencija, 11 je postigao Danilo Anđušić, a 10 Dragan Milosavljević.
Najbolji u Radničkom bio je Petrović sa 23 poena (9/12 iz igre) i 6 skokova, 17 poena i 6 asistencija imao je Boltić koji je izgubio 5 lopti, dok je Kitanović ubacio 14 poena.
Nakon egala u prva četiri minuta, Partizan pravi seriju 11:0 za prednost od 15:4, a do kraja prvog perioda održava dvocirenu vođstvo (25:15).
Polovinom druge četvrtine Radnički uspeva da spusti samo na +9 (36:27), ali "crno-beli" seriom od četiri uzastopne trojke "beže" na 47:29, i čuvaju prednost do poluvremena (53:36).
"Krstaši" su drugo poluvreme odlično počeli i serijom 7:2 najavili eventualni povratak u meč, ali više od toga nisu uspeli pa su smanjili deficit za samo dva poena (72:57).
U poslednjem kvartalu Jovanović je pružio šansu svim igračima, posebno onima sa manjom minutažom, a nešto slabiji ritam iskoristio je Radnički i ublažio poraz za konačnih 87:77.
Partizan mt:s je tako regularni deo Superlige okončao sa 12 poebeda i samo dva poraza pa će kao prvoplasirani igrati u plej-ofu protiv četvrte ekipe. Da li će to biti Vojvodina ili Radnički FMP, "crno-beli" će saznati kasnije.
Pogledaj vesti o: Partizan














