Partizan posle devet godina u finalu ABA lige

Izvor: Beta, 23.Maj.2022, 04:33

Košarkaši Partizana prvi su finalisti plej-ofa ABA lige, pošto su večeras u Beogradu pobedili Budućnost sa 101:77 (26:21, 29:14, 22:24, 24:18), u odlučujućoj trećoj utakmici polufinala.Partizan je do pobede vodio Kevin Panter sa 30 poena, Zek Ledej je dodao 16, Rade Zagorac 11, a Marijas Lesor deset poena.U redovima Budućnosti najbolji je bio Denis Džerom Sili sa 20 poena, Kendrik Peri je ubacio 15, a Džastin Kobs i Petar Popović po deset poena.Crno-beli će se u svom prvom finalu ABA lige posle devet godina igrati protiv pobednika drugog polufinala u kojem se sastaju Crvena zvezda i Cedevita Olimpija. Rezultat u toj seriji je 1:1, a majstorica je na programu sutra u Beogradu.Partizan je odigrao sjajno prvo poluvreme posle kojeg je imao 20 poena prednosti, zahvaljujuči odličnom šutu za tri poena i vrlo raspoloženom Panteru koji je 21 od 55 poena svog tima.Oba tima su sporo ušla u utakmicu pošto su posle tri minuta vidjena samo tri poena i to sa slobodnih bacanja, ali je nakon toga usledila serija trojki Partizana koji je posle prve četvrtine imao pet poena prednosti - 26:21.Budućnost se držala u igri do četvrtog minuta druge deonice i rezultata 31:26, nakon čega su crno-beli u potpunosti preuzeli ...
Pogledaj vesti o: Partizan,   Večiti derbi,   Zvezda - Partizan