Partizan MB slavio u Podgorici

Izvor: B92, 27.Feb.2005, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Partizan MB slavio u Podgorici



Košarkaši Partizana Pivara MB ostvarili su i šesnaestu pobedu u Goodyear ligi i došli na deobu drugog mesta sa ekipama Zadra i Hemofarma. 'Crno-beli' su u Podgorici, u utakmici 23. kola, savladali Budućnost sa 80:66 (17:19, 32:22, 13:18, 18:7).

Ključni čovek u pobedi Partizana bio je Dejan Milojević, koji je već posle 20 minuta imao 'upisanih' 29 poena.

U prvoj četvrtini igalo se 'u egalu', Podgoričani su otišli na pauzu sa dva poena viška. Milojević >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je postigao 11 od 17 poena Partizana.

U drugoj četvrtini pojačana je odbrana 'crno-belih', mladi Boris Bakić potpuno je zaustavio Koljevića, a uz podršku Petra Božića, Milojevića i ostalih igrača 'čvrsta igra u odbrani' dala je rezultat. 'Trojka' Tripkovića u poslednjoj sekundi druge četvrtine donela je Partizanu +8 .

I u trećoj deonici Partizan je bio bolji tim, ali su i igrači Budućnosti počeli da pogađaju i smanjili prednost na 59:62.

U poslednjem delu igre Milojević je nastavio da pogađa, a zbog pet penala 'izbacio' je i najvišeg igrača lige - Slavka Vraneša, pa je Partizan Pivara MB sigurno došao do pobede.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Milojević sa 35 poena, Tripković je postigao 16, a Borovnjak 11, za ekipu Budućnosti Vraneš 17, Koljević 16.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.