Izvor: Blic, 25.Mar.2004, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pariz, eto me!

Pariz, eto me!

Draga Sonja, srećna sam što mogu da te obavestim da sam odlučila doputujem u Pariz. Verujem da ćemo se videti u Francuskoj krajem maja meseca. Sa mnom je sve OK. Zalečila sam povredu.

Do nastupa u Parizu imaću još nekoliko egzibicija u Americi i Japanu. Ako se budem dobro osećala, nastaviću da igram do kraja godine i verovatno ću nastupiti u Cirihu u oktobru - javila je svojoj prijateljici Sonji, čiji su roditelji iz Slavonije, sa kojom se upoznala >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << pre 14 godina u Cirihu.

Monika je u ponedeljak prvi put testirala povređeno levo stopalo još od kraja maja prošle godine, kada je u prvom kolu Rolan Garosa izgubila od Nađe Petrove (4:6, 0:6). Bivša najbolja teniserka sveta u egzibicionom meču poražena je od Martine Navratilove 4:6, 6:7 (3:7).

- Osećam se dobro, iako sam strahovala pred meč. Znam da me očekuje spor povratak na teren i prvo moram da ponovo prohodam, pre nego što počnem da trčim u punom tempu. Bilo je zabavno igrati sa Martinom Navratilovom - rekla je 31-godišnja Monika Seleš.

Mala Mo je ovu nedelju počela na 224. mestu WTA liste, što je nerealna slika za teniserku koja je u karijeri osvojila 53 turnira, od kojih devet grend slemova. Međutim, Selešova je poslednji put trijumfovala još 2002. godine u Dohi i Madridu.

- Previše se oslanjam na desno stopalo i onda je normalno da grešim. Priznajem da me je strah da ne obnovim povredu jer jako želim da igram na Rolan Garosu. Moram da se čuvam do Pariza i jedva čekam da turnir počne. Konkurencija u ženskom tenisu je neverovatna i normalno je da ne očekujem uspeh na Rolan Garosu. Belgijanke Enan Arden i Klajsters su ubedljivo najbolje, dok se sestre Vilijams polako vraćaju. Ne bi trebalo zaboraviti ni Lindzi Devenport i Dženifer Kaprijati.

Monika Seleš nije sigurna da li će igrati na nekom do turnira pre 24. maja, kada počinje drugi grend slem u 2004. godini.

- Videćemo, sve je otvoreno. Bol je prošao i to je sada najbitnije. Idemo korak po korak - dodala je bivša jugoslovenska teniserka, koji još ne razmišlja o povlačenju. Duško Ćućuz

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.