Paraglajderi u Banji Koviljači

Izvor: B92, 15.Apr.2006, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Paraglajderi u Banji Koviljači



U subotu je u Banji Koviljači održano takmičenje u paraglajdingu, disciplina precizno sletanje na cilj, koje se boduje u okviru takmičenja za Kup Srbije i Crne Gore.

U pojedinačnoj konukrenciji pobedio je Goran Đurković iz Vršca, drugi je bio Zoran Mišković iz Niša, dok je treće mesto osvojio Branko Janković iz Beograda.

Ekipni pobednik je Grunf iz Niša, drugi je SKY iz Loznice, a treći EOL 1 iz Kraljeva.

U pojedinačnoj konkurenciji >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << takmičila su se 63 letača, dok je u ekipnoj konkurenciji bilo 14 ekipa iz Beograda, Niša, Raške, Kanjiže, Kraljeva, Užica, Ivanjice, Požarevca, Vršca i Loznice.

Start je bio na vrhu planine Gučevo, a cilj na fudbalskom stadionu "Gučevo" u Banji Koviljači.

Svaki učesnik izveo je po tri takmičarska i jedan revijalni let.

Organizatori takmičenja bili su loznički paraglajding klub "SKY" i Turističke organizacije opštine Loznica.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.