Pao rekord i u ženskom maratonu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 13.Okt.2019, 21:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pao rekord i u ženskom maratonu

Kenijska atletičarka Brižit Kosgej istrčala je maraton u Čikagu za 2 sata, 14 minuta i 4 sekunde i oborila 16 godina star svetski rekord.

Raniji rekord držala je Britanka Pola Retklif, koja je 2003. godine u Londonu pretrčala 42.195 metara za 2 sata, 15 minuta i 25 sekundi, prenosi Radio-televizija Srbije.

Samo dan pošto je njen zemljak Eliud Kipčogi postao je prvi čovek koji je istrčao maraton za manje od dva sata, u istoriju atletike upisala se i Kosgej.

Drugoplasirana na maratonu u Čikagu bila je Ababel Ješaneh, a trećeplasirana Gelete Burka, obe iz Etiopije.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






Povezane vesti

OBOREN REKORD STAR 16 GODINA: Ženski maraton ima novu heroinu - Brižit Kosgej (FOTO)

Izvor: Kurir, 14.Okt.2019, 07:39

Kenijska atletičarka Brižit Kosgej istrčala je maraton u Čikagu za 2 sata, 14 minuta i 4 sekunde i čime je oborila 16 godina star svetski rekord.  

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.