Pantelić strelac i asistent u holandskom derbiju

Izvor: Vesti-online.com, 14.Mar.2010, 21:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pantelić strelac i asistent u holandskom derbiju

Fudbaleri Ajaksa pobedili su danas na svom terenu ekipu PSV Ajndhovena rezultatom 4:1 u derbi meču 27. kola holandskog šampionata.

Golove za klub iz Amsterdama postigli su De Jong u 28, Emanuelson u 43, Marko Pantelić u 65. i Luis Suarez u 90. minutu. Jedini pogodak za goste dao je Džudžak u 82. minutu iz penala.

Pantelić je igrao od početka meča, a zamenjen je u poslednjem minutu. Umesto njega u igru je ušao Suk Hjun Jun, a srpski internacionalac je ispraćen >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << sa "Amsterdam arene" gromoglasnim aplauzom, jer je opet imao odličan učinak. Srbin je pored postignutog pogotka, upisao i asistenciju kod drugog gola u 43. minutu.

Drugi Srbin u Ajaksu Miralem Sulejmani nije igrao za klub iz Amsterdama, dok je  Jagoš Vuković u ekipi PSV-a igrao samo u drugom poluvremenu.

Prvo mesto na tabeli i dalje drži Tvente sa 70 bodova, PSV je drugi sa 65, a Ajaks se ovom pobedom primakao na samo jedan bod razlike i sada ima 64 poena.

"Kopljanici" su nastavili "teror" na svom stadionu gde imaju skor od 13 pobeda i jednog remija,  a došli su i na prag vicešampionske pozicije koja naredne sezone vodi u Ligu šampiona.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.