Izvor: Mondo, 07.Dec.2015, 09:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Pali" novi čelnici FIFA
Po nalogu američkih vlasti uhapšen 16. funkcioner Međunarodne svetske federacije zbog umešanosti u korupciju
Foto: Guliver/Getty Images/Thinkstock
Bivši predsednik Fudbalskog saveza Perua Manuel Burga uhapšen je u sklopu istrage povodom korupcije u FIFA.
Burga je 16. čelnik FIFA koji je ove godine uhapšen po nalogu američkih vlasti zbog malverzacija u najvećoj fudbalskoj organizaciji. On je priveden u svojoj kući u Limi.
Takođe, izdat >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << je nalog za hapšenje prvog čoveka Fudbalskog svazea Gvatemale Brajana Himeneza zbog sumnje da je učestvovao u nelegalnim radnjama.
Ranije su, takođe po nalogu američkih vlasti i iz istih razloga, uhapšeni predsednik Severnoameričke fudbalske unije (KONKAKAF) Alfredo Havit iz Hondurasa i prvi čovek južnoameričke federacije (KONMEBOL) Paragvajac Huan Anhel.














