Izvor: RTS, 14.Apr.2010, 16:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Palermov istorijski rekord
Neverovatni Martin Palermo postao najbolji strelac u istoriji trofejnog argentinskog kluba Boke juniors. Sa dva gola protiv Arsenala, Palermo došao do magične cifre od 220 golova u žuto-plavom dresu.
Martin Palermo upisao se u istoriju Boke juniors. Vremešni Palermo je u ponedeljak postigao dva pogotka u pobedi Boke protiv Arsenala od 4:0 i sa 220 gola postao najbolji strelac u istoriji argentinskog kluba.
"Očekivao sam mnogo od te utakmice i nadao sam se da mogu >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << da postignem koji gol. Uživam u velikom uspehu, koji je značajan ne samo za mene već i za klub i navijače", rekao je Palermo lokalnim medijima.
Palermo je oborio rekord legende Boke Roberta Ćera, koji je od 1929. do 1938. godine postigao 218 golova.
"Ponovo se osećam opušteno, ali još moram da shvatim šta sam uradio. Podeliću sreću sa porodicom i navijačima. Siguran sam da ću u ovom rekordu više uživati kada se povučem iz fudbala", dodao je Palermo.
Neverovatni Argentinac, koji će idućeg novembra napuniti 37 godina, možda je i najzaslužiji za plasman Argentine na Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi. Palermov gol protiv Perua u 93. minutu meča doneo je Argentincima presudne bodove u borbi za plasman u pretposlednjem kolu kvalifikacija.
Selektor Maradona, koji je pozvao Palerma u nacionalni tim posle deset godina odsustva, opisao je taj gol kao „novo čudo Svetog Palerma".




