Palas remijem na Gudisonu započeo eru bez Hodžsona

Izvor: B92, 19.Feb.2024, 23:57

Palas remijem na "Gudisonu" započeo eru bez Hodžsona

Fudbaleri Evertona i Kristal Palasa remizirali su (1:1) u poslednjem meču 25. kola Premijer lige.

Neposredno pred ovaj meč, gosti iz Londona su okončali saradnju sa Rojem Hodžsonom koji im je bio trener proteklih šest godina.

Na njegovo mesto je postavljen Oliver Glasner, koji je po prvi put na "Gudison parku" imao priliku da uživo posmatra svoje nove igrače.

Nije u Liverpulu bilo mnogo nosilaca igre "orlova" poput Dukurea, Olisea i Ezea, ali su igrači >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Palasa i pored toga umalo stigli do čitavog plena.

U prednost ih je u 44. minutu sjajnim udarcem doveo Džordan Aju, svojim trećim pogotkom u sezoni.

Šest minuta pre kraja regularnog dela izjednačio je rezervista Amadu Onana posle kornera.

Dva tima i posle ovog kola nastavljaju borbu za ostanak u eliti. Everton je na 17. mestu, dok je Palas dve pozicije iznad sa pet bodova više.

U narednom kolu Kristal Palas će ugostiti Barnli, dok Everton gostuje Brajtonu.