Pala petarda: Fiorentina razbila Frosinone VIDEO

Izvor: B92, 11.Feb.2024, 15:33

Pala "petarda": Fiorentina razbila Frosinone VIDEO

Fudbaleri Fiorentine konačno su zabeležili pobedu u Seriji A.

Oni su na stadionu "Artemio Franki" pobedili ekipu Frosinonea u 24. kolu Serije A, 5:1 (3:0) i tako prekinuli niz od četiri susreta bez trijumfa.

U timu Fiorentine Nikola Milenković odigrao je svih 90 minuta, a veći deo posla izabranici trenera Vinćenca Italijana završili su u prvih 45 minuta.

Tada su stekli tri gola prednosti i otvorili put ka 11. pobedi u sezoni.

Mrežu gostiju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << načeo je Andrea Beloti u 16. minutu, da bi tri minuta kasnije golmana Frosinonea matirao i Džonatan Ikone.

Fiorentina je do kraja prvog dela imala još nekoliko prilika, gosti samo jednu, a u 43. minutu Lukas Martines Kvarta udarcem glavom loptu je posle kornera smestio u mrežu za velikih 3:0.

Još jednom je viđen "glavomet" pred golom gostiju, u 53. minutu kada je Alfred Dankan uposlio Nikolasa Gonzalesa koji je glavom poslao loptu iza leđa Stefana Turatija.

Gosti su uspeli da smanje u 67. minutu posle slobodnog udarca.

Luka Maciteli je izveo prekid, lopta je pogodila igrača odbrane Fiorentine, promenila smer i završila u mreži.

To nije bio kraj jer je pet minuta pre kraja i Antonjin Barak zatresao mrežu gostiju za konačnih 5:1.

U narednom kolu Fiorentina gostuje Bolonji 14. februara, dok Frozinone četiri dana kasnije dočekuje ekipu Rome.