PUSTILI NACI-HIMNU!

Izvor: Kurir, 22.Avg.2011, 08:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PUSTILI NACI-HIMNU!

I to je moguće. Nije prvi put da se na zvaničnim takmičenjima pusti pogrešna himna, ali ono što se dogodilo na SP u kajaku i kanuu u Segedinu je prvoklasni skandal!

I to je moguće.

Nije prvi put da se na zvaničnim takmičenjima pusti pogrešna himna, ali ono što se dogodilo na SP u kajaku i kanuu u Segedinu je prvoklasni skandal!

Naime, organizatori takmičenja u Mađarskoj su prilikom dodele zlatnih medalja Nemicama Ani Knor i Debori Niče, umesto >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << zvanične himne, pustili himnu nacističke Nemačke! Knorova i Niče osvojile su zlatnu medalju u trci na 1.000 metara, a onda je usledio hladan tuš preko razglasa kada se začulo „Dojčland, Dojčland iber ales“.

(S. R.)

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.