PSŽ slavio u derbiju

Izvor: Sportski Žurnal, 08.Apr.2012, 20:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su na domaćem terenu ekipu Olimpika iz Marseja sa 2:1, u derbi utakmici 31. kola prvenstva Francuske.
Ovim uspehom Parižani ravnopravno nastavljaju trku za titulu sa vodećim Monpeljeom, koji ima utakmicu manje. Do pobede su došli posle očekivano velike i neizvesne borbe, a presudio je pogodak Aleksa pola sata pre kraja susreta.
Kaen je savladao favorizovani Bordo i osvojio dragocene bodove u borbi za opstanak, kao i Nica, koja je nadigrala ekipu direktnog konkurenta Lorijana.
Dve ekipe koje su bile u opasnoj zoni ostvarile su pobede u nedeljnim mečevima 31. kola francuskog šampionata.

Nica je savladala Lorijen sa 2:0 golovima Antonija Munijea u 49. i Renata Ćivelija devet minuta kasnije. Lorijen je posle ovog poraza u nezavidnoj situaciji na tabeli, jer zauzima 18. mesto i prvi je ispod „crte“ za ispadanje.
Kaen je na svom terenu minimalno slavio protiv favorizovanog Bordoa, iako su gosti propustili nekoliko izglednih prilika kao i jedanaesterac u 14. minutu – promašio je Ludovik Obranijak. Gol odluke postigao je Nikolas Sube u drugom minutu.