Izvor: MozzartSport.com, 13.Feb.2021, 20:19

PSŽ se mučio s Nicom bez Nejmara, Di Marije i Veratija, za Barsu mora bolje (VIDEO)

Francuski šampion drži korak sa Lilom

Pravu glavobolju imaće Mauricio Poketino u utorak ako njegov Pari Sen Žermen bude na stadionu Kamp Nou igrao kao večeras protiv Nice. Jeste PSŽ slavio sa 2:1, ali bila je to dvočasovna muka u kojoj se ipak došlo do maksimalnog učinka i tako zadržao korak za prvoplasiranim Lilom.

Moraće PSŽ da pokaže mnogo više i bolje protiv Barselone u utorak, ali se i te kako osetilo odsustvo Nejmara, Anhela di Marije >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << i Marka Veratija od kojih će prva dvojica sigurno da propuste meč u Kataloniji, dok bi italijanski vezista trebalo da se vrati u startnu postavu jer se nominalno oporavio od povrede kuka.

Nica ima za čim da žali jer je igrom zaslužila da odnese jedan bod sa Parka prinčeva. Morao je Poketino da krpi sastav i traži alternative za trojicu važnih igrača, ali se brzo videlo da ekipa nije dovoljno uigrana u ovom sastavu. Pobedu su ipak doneli rezervisti koji su iskoristili minute na tacni. Julijan Draksler uskočio je ponovo u startnih jedanaest i častio se pogotkom za 1:0 već u 22. minutu, ali je pitanje da li će biti starter protiv Barse ako se Verati zaista vrati. Nejmarov izostanak iskoristo je Mojze Ken i upravo je njegov udarac glavom iz neposredne blizine u 76. minutu na dobru asistenciju Maura Ikardija rešio utakmicu u korist PSŽ.

Iako je odbrana praktično jedina bila u standardnom rasporedu, Nica je do izjednačujućeg pogotka stigla posle velike greške kapitena Markinjosa. Igrao se 50. minut kada je Brazilac pokušao da ispuca loptu dijagonalno i zapravo je dostavio direktno u noge Ronija Lopeša. Portugalac je posle driblinga uputio neodbranjiv udarac kraj dalje stative i Kejlor Navas je bio nemoćan.

Koliko je problema imao PSŽ večeras u napadu pokazuje i to da je za celo prvo poluvreme samo Drakslerova šansa bila opasna po gol rivala i tada je lopta ušla tamo gde je i trebalo. Sledeću dobru priliku Sveci su propustili na otvaranju drugog dela kada Ikardi nije uspeo da iskoristi prostor ispred sebe, da bi do Kenovog gola tek jednu polušansu ispustio skoro neprimetni Kilijan Mbape. Nije se ni Nica proslavila s velikim pokušajima, ali je bila ravnopravan takmac i zato je možda remi bio najrealniji...

Neće Pari Sen Žermenu igra od večeras biti dovoljna da nadigra čak ni lošu Barselonu, pogotovo jer je ulog zaista ogroman u tom dvomeču i prevazilazi granice normalnog fudbalskog rivalstva...

FRANCUSKA 1 – 25. KOLO

PSŽ - Nica 2:1 (1:0)