PSŽ sa dva igrača više protutnjao Nicom

Izvor: B92, 18.Okt.2019, 23:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Pari Sen Žermena ubedljivo su pobedili Nicu na gostovanju sa 4:1, na otvaranju 10. kola francuske Lige 1.

Ovim trijumfom "sveci" su povećali prednost na tabeli u odnosu na drugoplasirani Nant, koji svoj meč igra u subotu protiv Meca.

Nakon prvih 25 minuta bilo je jasno da će gosti iz prestonice slaviti, a golove je postigao Anhel Di Marija. Posebno je lep bio drugi pogodak, kada je argentinski krilni napadač iz "mrtvog" lobovao Benitesa.

Domaći >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << su uspeli da utakmicu učine neizvesnijom u 67. minutu preko Ganaga, ali sve je palo u vodu za samo tri minuta.

Prvo je u 74. drugi žuti karton zaradio Siprien, da bi u 77. i Erel bio direktno poslat u svlačionicu.

Sa dva igrača više Pari Sen Žermen je u potpunosti kontrolisao utakmicu, koju je okončao sa još dva pogodaka – Mbapera u 88, odnosno Ikardija u 91. minutu.

U narednom kolu Nica gostuje Strazburu, a PSŽ dočekuje Marsej.