PSŽ razočarao na startu sezone

Izvor: B92, 12.Avg.2023, 22:54

Fudbaleri Pari Sen Žermena i Lorijena remizirali su bez golova (0:0), u prvom kolu francuske Lige 1.

Aktuelni šampion je po četvrti put igrao protiv Lorijena na startu prvenstva – i nijednom ga nije pobedio.

Izabranici Luisa Enrikea su mnogo veći posed lopte, dvocifren broj pokušaja, ali uzalud – falile su prave šanse.

Novi napadač, Portugalac Gonsalo Ramos je prvi pripretio u osmom minutu i praktično od tada Parižani nisu mogli da dođu do šanse.
Zapravo je Lorijen imao najbolju priliku na meču, u 42. minutu, kad aje Abergej uzdrmao stativu domaćih.

Bilo je ovo jedno jako frustrirajuće veče za PSŽ i njegove navijače i očigledno početak jedne nove ere.

Šansu da upišu prvu pobedu, PSŽ će imati za nedelju dana protiv Tuluza. Sa druge strane, Lorijen će igrati protiv Nice.