PSŽ posle penala do finala Kupa Francuske

Izvor: B92, 12.Maj.2021, 23:09

Pari Sen Žermen plasirao se u finale Kupa Francuske.

Izbacili su Monpelje u polufinalu posle penala (6:5), dok je u regularnom delu bilo 2:2.

U finalu Kupa igraće protiv boljeg iz meča GFA74 – Monako.

Mbape je doneo prednost gostima u 10. minutu, da bi Laborde izjednačio u 45. minutu.

Novo vođstvo Parižanima doneo je ponovo Mbape u 50. minutu, a meč u penal seriju odvodi Delort u 83. minutu, s obzirom da se produžeci u Kupu Francuske ne >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << igraju.

Srpski reprezentativac Mihailo Ristić bio je precizan u penal seriji, a tragičar je bio Sambia.

Penale za PSŽ pogađali su Di Marija, Draksler, Paredes, Mbape, Nejmar i Ken za pobedu i finale.