PRIPREME ZA MUNDOBASKET: Srbija DOMINIRA na krilima Bogdanovića i Jokića (VIDEO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 12.Avg.2019, 19:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Igra se kao za bodove.

Košarkaši Srbije vode na poluvremenu u Kaunasu protiv selekcije Litvanije rezultatom 45:37 (20:22, 25:13), posle prvog poluvremena. Domaći su bolje otvorili meč i vodili u prvoj četvrtini, ali je Srbija napravila preokret u drugom periodu na krilima Jokića i Bogdanovića.

Litvanija je bolje otvorila meč. Na krilima Jonasa Valančijunasa domaćini su brzo stigli do pet poena prednosti (11:6), a razlika je porasla i na maksimalnih "plus devet" >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << (20:11). Ipak, tada su se Orlovi razigrali, krenuo je i Bogdan da pogađa, pa smo se brzo vratili u rezultatski egal, dok je period završen prednošću Litvanaca od dva poena - 22:20.

Lithuania 🇱🇹 🆚 Serbia 🇷🇸

Nikola Jokic is the best point center in the world 🌎 🏀#FIBAWC #RoadToChina #LTUSRB pic.twitter.com/E1YSyT3uDN

— Stefanos Marolachakis (@marolas30) August 12, 2019

Drugu četvrtinu obeležila je izjednačena i tvrđa igra sa znatno sporijim ritmom i većim brojem faulova. Srbija je povela posle slobodnih bacanja Jokića (32:30), a od tada je Džoker ušao i u poenterski ritam, pored briljantnih asistencija koje je delio u prvoj četvrtini. Posle dve vezane Bogdanovićeve trojke izabranici Saleta Đorđevića stigli su do osam poena viška, a prednost su uspeli da zadrže do odlaska na veliki odmor.

U redovima Srbije najefikasniji je Bogdan Bogdanović sa 11 poena, dok je Jokić dodao šest, uz tri skoka i dve asistencije.

Najefikasniji Litvanac u prvom poluvremenu bio je Valančijunas sa 11 ubačenih koševa, dok ga je Sabonis pratio sa devet.

BONUS GALERIJA

Pogledajte kako izgleda naša TV voditeljka Nina Seničar, bivša devojka italijanskog napadača Marka Borijela