PRIMERA: Nema Ronalda, nema golova

Izvor: Mondo, 12.Jan.2013, 23:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Real Madrid bez najboljeg strelca ekipe osvojio samo bod u Pamploni, 0:0 protiv poslednjeplasirane Osasune.

Kakav šok za Madriđane!

Osasuna je prošle sezone značajno pomogla Realu da odmakne Barseloni u šampionskoj trci, kada je savladala Katalonce sa 3:2 (dvostruki strelac bio je Dejan Lekić), međutim, u subotu uveče su igrači kluba iz Pamplone dodatno "stali na žulj" Madriđanima u lošoj sezoni. A posebno portugalskom stručnjaku Žozeu Murinju...
Bez obzira što je Real u prethodne četiri utakmice u Pamploni samo jednom pobedio Osasunu, malo ko je očekivao da to neće uspeti 19. kolu Primere, u trenutku kada je Osasuna poslednja na tabeli.

Međutim, nisu uspeli.

Domaćin se odbranio, doduše, nije mu ni bilo teško s obzirom da gosti nisu stvorili nijednu "pravu" priliku.

Real je u prethodne dve utakmice postigao osam golova, od toga je sedam puta strelac bio Kristijano Ronaldo.

Portugalac je u prethodnim duelima sa Osasunom sedam puta bio strelac, a tri puta asistent, ali večeras nije igrao zbog kartona, što se bitno odrazilo na igru "kraljevskog kluba".

Neinspirisani Iguain, a potom i Benzema koji ga je zamenio, nisu često bili u kontaktu sa loptom, dok je u finišu utakmice daleko uzbudljivije bilo pred golom na kojem je ponovo sa kapitenskom trakom stajao Iker Kasiljas.

U 74. minutu domaći igrači su iznenada došli do kontranapada i situacije "četiri na četiri", međutim, Kike Sola je oklevao sa dodavanjem, spetljao se, a potom je i pomoćni sudija signalizirao ofsajd.

Bila je to odlična prilika da Osasuna dođe do pogotka, ali ne i poslednja.

U 76. minutu Brazilac Rikardo Kaka je dobio crveni karton, jedan od retkih u svojoj karijeri. Nekada najbolji igrač sveta je za samo 15 minuta na terenu dva puta opomenut, pa je morao na tuširanje.

Usledila je nešto ofanzivnija igra domaće ekipe, što je otvorilo prostor Madriđanima.

U 78. minutu Kaljehon je uspeo da zatrese mrežu i činilo se da će Real izbeći bruku... Ipak, gol je poništen zbog veoma diskutabilne odluke sudije da pokaže ofsajd. Milimetri su odlučivali...

Do kraja meča, igrači Osasune su još nekoliko puta pokušali da savladaju Kasiljasa, ali nijednom dovoljno da bi se to okarakterisalo kao "gol šansa".

Bio je ovo 20 duel Reala i Osasune i četvrti remi. Madriđani su pobedili u 12 mečeva, a Pamplonci u četiri.

Valjadolid je protiv Majorke došao do prve pobede u poslednjih pet utakmica Primere, pošto je na svom terenu slavio sa 3:1.

Iako rezultat deluje kao da su domać igrači lako slavili, nije bilo tako. Ekipa Miroslava Đukića do sva tri boda došla je tek u finišu utakmice, golovima u 88. i 92. minutu.

Dvostruki strelac bio je Nemac Patrik Ebert (21. i 92), a jednom je pogodio Oskar Gonzales (88).

Pogodak za goste dao je Viktor Kasadesus, kada je u 38. minutu izjednačio na 1:1.

Srpski internacionalac Antonio Rukavina odigrao je ceo meč za Valjadolid, što je bio njegov 18 nastup ove sezone.

U još jednom duelu timova iz drugog dela tabele, Espanjoj je u Barseloni pobedio Seltu.

Jedini strelac u tom meču bio je Serhio Garsija u 24. minutu, posle greške gostujuće odbrane.