PREOKRETI U LIGI KONFERENCIJA: Bazel šokirao Fiorentinu, penal pogurao Vest Hem (VIDEO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 11.Maj.2023, 22:57

Uzbudljivi prvi dueli.

Odigrani su prvi mečevi polufinala Lige konferencija.

Fudbaleri Fiorentine nisu opravdali ulogu favorita u utakmici protiv Bazela odigranoj u Italiji. Bilo je 1:2 za goste.

Tim trenera Italijana je vodio posle prvih 45 minuta. Strelac gola je bio Aleks Kabral. Odlično se snašao centarfor u šesnaestercu gostiju i glavom doveo svoj tim do prednosti. On se nije radovao pogotku zbog toga što je upravo iz Bazela stigao u Firencu. >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com <<

Nisu uspevali domaći da prelome meč i postignu drugi gol i to im se obilo o glavu.

Iz zadnje linije je krenula akcija gostiju u 71. minutu. Dijuf je primio loptu na sredini terena i nosio je do pred kazneni prostor Fiorentine, uputio precizan udarac koji je bio neodbranjiv za Teraćana.

Tu nije bio kraj šokovima za domaće, pošto su u sudijskoj nadoknadi izgubili i remi. Amdouni je bio strelac pobedonosnog gola za Bazel.

Srpski reprezentativac Luka Jović je u igru ušao u 81. minutu, ali nije imao zapaženiji učinak.

U meču odigranom na London stadionu, Vest Hem je posle preokreta savladao AZ Alkmar (2:1).

Reijnders je krajem prvog dela igre doveo svoj tim do vođstva.

Ipak, nastavak utakmice je pripao Čekićarima koji su preko Benrame, koji je pogodio iz krajnje sumnjivog penala i Antonija uspeli da na revanš u Holandiju odu sa suficitom.

Ponovni susreti se igraju 18. maja u Bazelu i Alkmaru.

Pogledajte kako izgleda Maria Kortizia, supruga Pietrosa Sotiroua prvotimca Ludogoreca