Izvor: Mondo, 06.Apr.2013, 17:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
PREMIJER: Reding ide dole
Sautempton u gostima savladao Reding (2:0) i najverovatnije ga "osudio" na ekspresni povratak u Čempionšip.
Za razliku od prvog, koji je potrajao dve sezone (2006-2008), ovaj Redingov boravak u Premijer ligi biće okončan u najkraćem mogućem roku.
Prošlosezonski prvak Čempionšipa u subotu je kao domaćin izgubio od Sautemptona i posle 32. kola će ostati poslednji na tabeli Premijer lige sa svega 23 boda.
Kako Vigan na 17. poziciji ima sedam bodova >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << više i dva meča manje, prilično je jasno da Reding više nema šta da traži u borbi za opstanak.
Strelci za goste, koji su u prethodna dva kola savladali Liverpul i Čelsi, bili su Džej Rodrigez u 34. i Adam Lalana u 72. minutu. "Sveci" (37 bodova) su se serijom pobeda probili u sredinu tabele i pod vođstvom argentinskog trenera Maurisija Poketina postali "hit" prolećnog dela sezone.
Sautempton je takođe ušao u Premijer ligu prošle godine, kao drugoplasirani u Čempionšipu, iza Redinga.
(MONDO, foto: Beta/AP)








