Izvor: HotSport.rs, 06.Dec.2014, 21:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PREMIJER LIGA: Siti minimalcem prišao Čelsiju na tri boda (VIDEO)

Fudbaleri Mančester Sitija maksimalno su iskoristili prvi ovosezonski prvenstveni poraz Čelsija pošto su pobedom nad Evertonom od 1:0 u poslednjem subotnjem meču 15. kola potpuno uhvatili priključak za liderom.

Jedini gol postignut je već sredinom prvog poluvremena kada je Jaja Ture uspešno izveo jedanaesterac, a na kraju se ispostavilo da je taj pogodak bio sasvim dovoljan „građanima“ da upišu novu „trojku“. Moglo je da bude i drugačije da desetak minuta pre kraja >> Pročitaj celu vest na sajtu HotSport.rs << Džo Hart nije fenomenalno zaustavio loptu koja je išla u njegov gol posle volej udarca Romelu Lukakua. Aleksandar Kolarov je utakmicu gledao sa klupe za rezerve, dok Matije Nastasića kao po običaju ni danas nije bilo u ekipi Manuela Pelegrinija.

Siti je sada na samo tri boda zaostatka za Čelsijem i sve je izvesnije da će to biti šampionska trka u dvoje, dok je tim iz Liverpula ostao na 11. mestu sa 18 skupljenih poena u 15 odigranih kola.