PREMIJER LIGA: Mitrović kapiten sa klupe, Arsenal posekao šumu (VIDEO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 12.Avg.2023, 18:26

PREMIJER LIGA: Mitrović kapiten sa klupe, Arsenal "posekao" šumu (VIDEO)

Lukić starter.

Fudbaleri Arsenala savladali su Notingem Forest rezultatom 2:1 (2:0) u utakmici prvog kola nove sezone engleske Premijer lige.

Edi Nketi je doveo Tobdžije u vođstvo u 26. minutu, da bi samo šest minuta kasnije videli smo najlepši potez na meču, jer je Bukajo Saka postigao evrogol. Levom nogom pogodio je u dalje rašlje, čak je i Kaija Haverca naterao da se uhvati za glavu.

GOAL! Arsenal 2-0 Nottingham Forest (Saka) #ARSNFO

pic.twitter.com/T30KcRy14R
— The Premier League Club (@TPLCSports) August 12, 2023

Notingem Forest se probudio u poslednjih 15-ak minuta, zaigrao mnogo energičnije, a u kontri u 82. minutu Entoni Elanga je poslužio Taiva Avonjija i on je najavio dramu u završnici, no Arsenal je odneo čitav plen.

Fudbaleri Fulama pobedili su kao gosti Everton na Gudisonu rezultatom 1:0, u prvom kolu Premijer lige.

Marko Silva odlučio je da Aleksandra Mitrovića ostavi na klupi za rezerve, dok je Saša Lukić našao mesto u startnoj postavi londonskog tima.

Mitrović, koji je blizu odlaska u Saudijsku Arabiju, u igru je ušao u 58. minutu, kada je preuzeo kapitensku traku, ali i dobio ovacije sa tribina.

©️ Aleksandar Mitrović u 58. minutu ulazi u igru, dobija skandiranja navijača i kapitensku traku Fulama! 🇷🇸 pic.twitter.com/6R1DXHaOyO

— Arena Sport TV (@arenasport_tv) August 12, 2023

Samo 15 minuta nakon što je "Mitrogol" ušao na teren, Fulam je stigao do pogotka. Strelac je bio Bobi De Kordova Rid.

Akciju je započeo upravo Mitrović, Andreas Pereira je loptu poslao na drugu stativu, gde se našao spomenuti De Kordova Rid.

Srpski napadač je bio u centru pažnje u finišu, kada je posle njegovog pokušaja lopta u ruku pogodila Tarkovskog, ali je sudija Atvel pokazao da se igra nastavi.

Fulam je na kraju sačuvao prednost i tako treći put uzastopno pobedio "karamele" na njihovom stadionu.