Izvor: SrbijaDanas.com, 30.Nov.2020, 21:56

PREMIJER LIGA: Fulam konačno pobedio, Kavaljero izbacio Mitrovića iz startnih 11 (FOTO)

Veliko iznenađenja na King Pauer stadionu.

Fulam je u 10. kolu Premijer lige priredio jedno od najvećih iznenađenja šampionata, pošto je slavio u gostima protiv Lestera rezultatom 2:1 (2:0).

Fulam je praktično sav posao završio u prvom delu, kada je u razmaku od osam minuta postigao oba gola. Prvo je u 30. minutu Ademola Lukman doveo goste u vođstvo, da bi u 38. minutu Ivan Kavaljero bio precizan sa bele tačke, čime je konačno prekinuta serija od tri promašena >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << penala.

YESSSSSSSS!

Monday magic! Goals from @Alookman_ and @ivancavaleiro17 seal the W! #LEIFUL pic.twitter.com/78BOrUcibO

— Fulham Football Club (@FulhamFC) November 30, 2020

Do kraja utakmice "Kolibari" su odoleli naletima "Lisica", koje su uspele samo da smanje na 2:1 u 86. minutu a strelac je bio Harvi Barns. Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović meč je počeo sa klupe, u igru je ušao nakon pogotka pulena Brendana Rodžersa zamenivši Kavaljera.

86' Sub. On comes Mitro to replace @ivancavaleiro17 for the remainder of this.

🦊 1-2 🤍 | #LEIFUL pic.twitter.com/xWYC6VrHHh

Lester je ostao četvrti sa 18 bodova, tri manje od vodećih timova, dok se Fulam vratio na 17. mesto, prvo iznad crte i sada ima sedam bodova, jedan više od VBA, dva od Barnlija i šest od Šefild Junajteda.